Сідлищенська гімназія Отинійської селищної ради
продовжує працювати з використанням технологій дистанційного навчання:
3 23.02.2023 - 24.02.2023 ( річниця військової агресії; у зв'язку із повітряною загрозою)
з 14.03.2022 - 03.06.2022
________________________________________________________________
Он-лайн педагогічна нарада Сідлищенської гімназії
https://drive.google.com/file/d/1e4dwHJTVW84Q5DJIk6ffQ_vqcO8I1vSA/view?usp=sharing
Фотоколаж "Ми продовжуємо навчатися вдома"
(учні Сідлищенської гімназії в період карантину)
https://drive.google.com/drive/folders/1OcCIuTvI7s0Z-EjL9R6dAq8kXf_iOP3v?usp=sharing
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОНЛАЙН-ПЛАТФОРМ І СЕРВІСІВ
Google Forms. Одним із найпростіших і найзручніших сервісів є Google Forms. Користуватися ним може будь-хто, однак для цього потрібно відкрити обліковий запис у Gmail. Google Forms використовують самостійно чи як складник платформи Google Classroom. За його допомогою створюють різні типи завдань, як-от:
- текст (Text): коротка текстова відповідь, яку потрібно вписати самостійно;
- текст абзацу (Paragraph text): довга текстова відповідь, що складається з кількох абзаців;
- множинний вибір (Multiple choice): вибір однієї правильної відповіді з кількох;
- прапорці (Checkboxes): використовують для створення запитань із кількома правильними відповідями, які потрібно відзначити галочкою;
- вибір зі списку (Choose from a list): вибір однієї правильної відповіді з поданого переліку;
- інші типи.
Kahoot! Це навчальна платформа, яка дає змогу проводити інтерактивні заняття та перевірку знань здобувачів освіти за допомогою онлайн-тестування. Залучати можна до 50 студентів. Запитання викладач створює самостійно чи обирає вже готові з банку запитань. Також є банк зображень, котрі застосовують для візуалізації завдань, додають їх до запитань чи використовують як відповіді. Платформа дає змогу будувати діаграми успішності академічної групи або дізнатися, як відповів на запитання кожен студент.
Використовуючи безкоштовну версію платформи, можна створити два типи запитань: вікторину (quiz), тобто запитання з «множинним вибором», коли студент має варіанти відповідей і вибирає один або кілька правильних, та «правильно-неправильно» (true or false), коли запропоновано два взаємовиключні варіанти відповіді.
Quizizz – це сервіс для створення вікторин і тестів. Він використовує подібну навчальну техніку, що й Kahoot!. Quizizz можна застосовувати в режимі реального часу в класі (групі), а також як окреме позакласне завдання для учня (студента), обираючи режим Play Live («гра в реальному часі») чи Homework («домашня робота»). Сервіс дає змогу стежити за прогресом кожного учня (студента), а також експортувати дані в Excel. Викладач використовує готові тести з бібліотеки Quizizz або самостійно створює тест, гру чи опитування.
Quizlet – сервіс для розробки цікавих тестів і флеш-карт. Можна обрати такі типи навчання: тест, написання, заучування, картки, правопис, гравітація чи підбір з наданого списку – та завантажити для тестування відповідний матеріал.
Платформа Rebus дає змогу створити цікаві та корисні загадки, логічні ігри, ребуси та інші типи вправ. У відкритому доступі є бібліотека сервісу, наповнена готовими матеріалами, які можна використовувати для навчання.
«МійКлас» – зручна електронна освітня система, яка містить інтерактивні навчальні матеріали за шкільною програмою.
LearningApps.org – онлайн-сервіс, що є конструктором для розробки різноманітних інтерактивних завдань із різних предметних галузей. Вправи поділяються на категорії, у межах яких можна обрати кілька шаблонів. Наприклад, у категорії «Вибір» є такі: «Фрагменти зображення», «Вікторина», «Знайти слова»; у категорії «Розподіл» – «Поділ на групи», «Знайти пару», «Класифікація».
Online Test Pad – зручний безкоштовний багатофункціональний сервіс для проведення онлайн-навчання. Цей конструктор слугує для створення не лише тестів, а й кросвордів, логічних ігор та діалогових тренажерів.
Classtime – онлайн-сервіс, що дає змогу зробити власні завдання різних типів або скористатися базою готових запитань із різних предметів та організувати швидке тестування за допомогою смартфонів. Можна відслідковувати прогрес кожного учня, створювати класи, експортувати Excel і PDF-звіти тощо.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Google Forms: Тестування; Створення тесту; Оцінювання; Проведення тестування.
Kahoot! Використання «Kahoot!» для дистанційного навчання.
LearningApps.org: Інтернет-сервіс LearningApps; Як працювати LearningApps?
Online Test Pad: Як створити тест? Організація онлайн-тестування.
Quizizz: Створення вікторини; Створення вікторин і флеш-карток.
Quizlet: Як користуватися Quizlet; Сервіс Quizlet і мобільний додаток.
Rebus: Як створити ребус; Майстер-клас щодо створення ребусів.
Як працювати в Google-клас: покрокова інструкція
https://nus.org.ua/articles/yak-pratsyuvaty-v-google-klas-pokrokova-instruktsiya/
Завершення навчального 2019-2020н.р. для початкових класів
МОН опублікувало відеоуроки для 5-11 класів (+розклад занять на телебаченні)
https://nus.org.ua/news/mon-opublikuvalo-videouroky-dlya-5-11-klasiv-rozklad-zanyat-na-telebachenni/
https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA МОН UKRAINE (YouTube)
Розклад занять на телебаченні
- 5 клас https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/rozkl5.jpg
- 6 клас https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/6.jpg
- 7 клас https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/7.jpg
- 8 клас https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/rozkl-8-01.png
- 9 клас https://mon.gov.ua/storage/app/media/uploaded-files/9-01.png
Розклад занять на телебаченні по тижнях для 5-9 класів
- 1-тиждень https://content.e-schools.info/sidlyshcheschool/library/1-тиждень.pdf
- 2-тиждень https://content.e-schools.info/sidlyshcheschool/library/2-тиждень.pdf
- 3-тиждень https://content.e-schools.info/sidlyshcheschool/library/3-тиждень.pdf
- 4-тиждень https://content.e-schools.info/sidlyshcheschool/library/4-тиждень.pdf
- 5-тиждень https://content.e-schools.info/sidlyshcheschool/library/5-тиждень.pdf
В понеділок, 6 квітня, о 10:00 для учнів 5-11 класів з усієї країни стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки.
Проєкт став можливим завдяки спільним зусиллям Офісу Президента України, Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, громадської спілки «Освіторія», а також 40 небайдужих педагогів, що зголосилися стати вчителями для усієї країни.
“Наше завдання як держави – забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.
Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.
Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.
Так, за класами закріплено такі телеканали:
- 5 клас – Плюс-Плюс та 112 Україна
- 6 клас – ZOOM та News One
- 7 клас – ZIK
- 8 клас – Індиго та УНІАН
- 9 клас – Рада та UA:Культура
Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.
Розклад занять на наступні тижні можна завантажити для: 5 класу, 6 класу, 7 класу, 8 класу, 9 класу, 10 класу, 11 класу, а також загальний розклад онлайн-школи.
На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.
Зйомки уроків відбуваються у Новопечерській школі м. Києва. У відеозаняттях беруть участь українські зірки: ведучі, музиканти, актори, спортсмени тощо. Вони відповідають на запитання, вирішують задачі та проводять досліди разом з учителями.
Організатори закликають батьків завантажити розклад уроків та заохочувати дітей навчатись. Залишаємось вдома! Вчимось вдома!
Нагадуємо, що у зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.
Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН
https://nus.org.ua/view/dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu-plan-dij-dlya-shkil-batkiv-i-mon/
Батьки учнів і журналісти жваво обговорюють у соцмережах, як буде відбуватися дистанційне навчання під час карантину.
Це хороше запитання, але відповідь буде залежати від кожної конкретної школи і конкретного вчителя – наскільки вони виявляться готові гнучко і швидко перебудувати свою роботу, наскільки в дітей і вчителів є якісний інтернет-доступ і наскільки вони вміють ним користуватися. Бо дистанційне навчання – це не написати у Viber “прочитати в підручнику параграфи 7-9, відповісти на запитання після них і виконати вправи 5-10”.
Ще раз: дати дітям весь матеріал на самостійне опрацювання – це не дистанційне навчання! І система (освіти, з МОН на чолі) ще ні разу системно не давала рекомендацій на такий випадок.
Усе, що вона зможе зробити зараз, – дати набір лінків на дистанційні платформи. Але і це не є дистанційне навчання! Бо знати лінки недостатньо, треба ще вміти ними користуватися і правильно організувати роботу – свою і дітей.
МОН схвалив використання МiйКлас в школах України
Цей сервіс містить онлайн-курси з 1-го до 11-го класу. Кожен урок складається з теоретичного блоку у вигляді тексту і практичного блоку (окремі завдання, які можна розв’язувати незалежно одне від одного; блок завдань, що потрібно розв’язати послідовно, методичні вказівки).
Також учитель отримує доступ до статистики учнів.
Доступ на 3 місяці коштує 100 гривень, на рік – 250 гривень.
35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ
https://nus.org.ua/articles/30-instrumentv-dlya-dystantsijnogo-navchannya-dobirka-nush/
“Нова українська школа” зібрала кілька десятків онлайн-інструментів, які допоможуть учителям та батькам зайняти дітей навчанням під час карантину. Це – не виключний перелік. Найближчим часом ми напишемо про інші корисні платформи.
БЕЗКОШТОВНІ
1. Prometheus
2. ЕдЕра
3. iLearn
4. Цікава наука
6. Geek Journal
7. Ukraїner
8. Matific
10. Куншт
11. Щоденні завдання від освітнього дитячого табору JAMM
Відстежуйте нові завдання за хештегами #JAMMonline #JAMMDiscovery у Facebook.
12. Duolingo
13. Книга-мандрівка
14. Childdevelop
15. Отримання знань
16. Математика на Khan Academy
17. У класі
18. Формула
19. LearningApps
20. Quzizz
21. Студія коду
22. OpenTheatre
23. Екскурсії музеями світу (англійською)
Це можливість усім разом відправитися на екскурсію в музеї світу – добірка від Google Arts&Culture.
24. Відеоуроки з фізики від Павла Віктора
Викладач Рішельєвського ліцею Павло Віктор веде ютюб-канал, де публікує відео власних уроків.
25. Learning.ua
26. MozaWeb
27. Study-smile
28. Розумники
29. Classtime
30. Кейс-уроки
31. Kahoot
32. GIOS
33. Мій клас
34. IDroo
35. Українське кіно на takflix.com
P.S. Із 17 березня телеканал “Рада” та Міністерство освіти і науки запускають щоденну трансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів.
Читайте також “Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН”
Міністерство та Комітет цифрової трансформації України
ПроШколу
5 запитань про карантин: що варто знати вчителям
https://proshkolu.com/navchalne-navantazhennya-skilky-maye-pratsyuvaty-vchytel-2/
Епідемія коронавірусу COVID-19 лише набирає обертів в Україні, але інформація змінюється щогодини. Школи закрили на карантин, але вчителі деяких освітніх закладів продовжують ходити на роботу.
Когось відправили у відпустку, хтось обрав дистанційну форму навчання, а хтось через паніку взагалі не може розібратися в оголошеннях офіційних та фейкових. Проєкт Прошколу зібрав головні питання від учителів та попросив юристів дати свої коментарі про те, як працювати вчителям під час карантину та чим сьогоднішня ситуація відрізняється від типового карантину?
BE SMART
Підготуйся до ЗНО онлайн
Безкоштовно і без зайвих клопотів.
Be smart зібрали всі матеріали онлайн, щоб ти міг
займатися де завгодно та як тобі зручно.
Готовий вступити до вишу мрії? Ми знаємо, як це зробити!
ВІРТУАЛЬНА ШКОЛА РАНОК
https://www.ranok.com.ua/game/virtualschool/
Освіта має бути доступною для всіх, а карантин — не перешкода для поліпшення навичок та поглиблення знань, — вирішили ми у видавництві «Ранок». Тому до завершення карантину проводимо безкоштовні онлайн-уроки для учнів та віртуальні педради для вчителів у Віртуальній школі «Ранок»
ОГЛЯД ПЛАТФОРМ ТА ІНСТРУМЕНТІВ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДИСТАНЦІЙКИ У ШКОЛІ, – ГО “СМАРТ ОСВІТА” ТА МОН ПІДГОТУВАЛИ ПОСІБНИК
Опубліковано 06 травня 2020 року о 17:40
Посібник тут
Вчимо і навчаємось на карантині:
зміни в системі освіти
12 березня усі заклади освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусної інфекції (COVID-19). Міністерство освіти і науки України підготувало відповіді щодо змін для тих, хто вчить і навчається в умовах карантину до 22 травня 2020 року
Популярні запити